O nás

Historie

 

Taneční skupina Kotár vznikla v roce 2003.

Repertoár skupiny je velmi různorodý a pestrý, zpracovává lidové tance z Valašska, ale i ze Slovenska a Čech. Můžeme v něm tedy nalézt valašský starodávný vedle čardáše z Kopanic, východoslovenskou karičku, českou Holubičku, ale i historické taneční obrázky inspirované melodiemi z Oponické sbírky z 18.stol.

Skupina od svého počátku spolupracuje s paní Jaroslavou Špačkovou, choreografkou, učitelkou tanečního oboru Základní umělecké školy Vsetín a zároveň bývalou členku Státního souboru v Praze a od roku 2010 též s panem Rudolfem Danajovičem, bývalým vedoucím taneční složky VUS Ondráš v Brně.

Přesto, že skupina Kotár ještě neoslavila ani první kulatiny, má za sebou již řadu  tanečních úspěchů, př. vystoupení na F-scéně v Brně, Vsetínském krpci, Strážnici, Rožnovských slavnostech, Janošíkově dukátu či Kutnohorském stříbření.

Hudebně skupina spolupracuje s cimbálovou muzikou Kotár, z Rožnova pod Radhoštěm a s cimbálovou muzikou Milana Mlčáka.V poslední době se rozvíjí spolupráce s cimbálovou muzikou Kordulka pod vedením primáše Michala Jelénka.


 

Vystoupení

Nejsou naplánované žádné koncerty.

Kontakt

Darina Budíková, IČO: 26678128

E-mail:darinabudikova@yahoo.com

Adresa: Školní 1729, Vsetín 755 01


Odkazy